top of page

Wstęp do nauki rysunku

Zaktualizowano: 23 wrz 2020

Już po wakacjach. Nasze pierwsze 2 tygodnie zajęć to wstęp do nauki rysunku. Zajęcia mające na celu pobudzić do odważnych pociągnięć ołówkiem na dużym formacie. Wprowadzenie pojęcia perspektywy zbieżnej i równoległej i lini horyzontu, która jest kluczowa przy tworzeniu dowolnego tematu.  Wprowadziłam pojęcie “modułu”, które ma zasadnicze znaczenie przy tworzeniu kompozycji.  

Już od pierwszych zajęć zachęcm do czytania książek biograficznych np. “Pasja życia” opowiadająca o życiu Vincenta Van Gogha czy “Udręka i ekstaza o życiu i sztuce Michała Anioła. 
Oczywiście tych pozycji jest więcej, nie koniecznie związanych ze sztuką czy architekturą. 

Na swoich zajęciach systematycznie wprowadzam nazwiska architektów zaczynając od Le Corbusiera i Miesa van de Rohe, szkicując ich sztandarowe dzieła. 


Nieodłącznym elementem kształcenia przyszłych architektów jest modelowanie. Wielcy teoretycy jak Witruwiusz czy Leonardo da Vinci wprowadzali kwadrat i koło jako idealne formy i rozwijając te formy.


Tematem, który nas inspiruje jest sześcian a dokładnie “pęknięcie sześcianu”. Oczywiście po naprowadzeniu powstaje dużo ciekawych rozwiązań tym samym pobudzając twórcze zmysły przy następnych tematach.


368 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page